Министърът на туризма Мирослав Боршош и кметът на община Хисаря Ива Вълчева обявиха днес, че градът официално е приет в Европейската асоциация на историческите термални градове (EHTTA).
Министерството на туризма участва в международното туристическо изложение Tourism Expo Japan (TEJ), което се проведе в периода 25-28 септември 2025 г. в изложбена зала Aichi Sky Expo в гр. Нагоя, префектура Айчи, Япония.
Министерството на туризма, съвместно с Българската асоциация на винените професионалисти, Българската организация за винен туризъм и Българската телеграфна агенция представи националната кампания „Следвай пътя на виното“ / „Wine leads the way“.
Министърът на туризма Мирослав Боршош откри новата учебна година в Професионалната гимназия по туризъм „Пенчо Семов“ в Габрово. В словото си той поздрави учениците и преподавателите и обърна внимание на значението на тяхната бъдеща професия.
В Добрич се проведе информационна среща за въвеждането на еврото в България, която е част от националната информационна кампания за присъединяване на страната към еврозоната.
В рамките на официалното посещение на Българска правителствена делегация в Черна гора се проведе двустранна среща между министъра на туризма на Република България Мирослав Боршош и министъра на туризма на Черна гора Симонида Кордич.